home / oferta

seo copywriting

Dość często w różnych firmach pada zdanie: Pani Krysiu, proszę napisać COŚ na stronę internetową. I pani Krysia siada i pisze. Jednak czy jej „COŚ” ma cokolwiek wspólnego z SEO copywritingiem?

Światem Internetu żądzą roboty – to najbardziej wpływowi czytelnicy wirtualnych treści. Pracują bez wytchnienia indeksując i klasyfikując odwiedzone strony. Roboty lubią wartościowy content (zawartość), dlatego witryny posiadające zoptymalizowane teksty są traktowane ze wszystkimi honorami (np. zajmują pierwsze miejsca na liście wyników wyszukiwania). 

Wiemy już, że copywriting to profesjonalne konstruowanie przejrzystych nagłówków, treściwych wprowadzeń oraz poprawnego tekstu ukierunkowanego na potrzeby odbiorcy. SEO copywriting ma do spełnienia jeszcze jedną rolę: nie tylko zainteresować użytkownika, ale również zwrócić uwagę wyszukiwarek. Świadomi tej definicji możemy wprowadzić w czyn kilka prostych zasad, które pozwolą zaprzyjaźnić naszą stronę z robotami i zająć wysoką pozycję w rankingach wyszukiwarek.

Przede wszystkim musimy zoptymalizować i zredagować naszą stronę, czyli dostosować treść strony pod kątem poszukiwanych przez Internautów zapytań. Chodzi o wyróżnienie fraz - słów kluczowych, w taki sposób i w takim miejscu, by strona została sklasyfikowana jako źródło cennych informacji na dany temat. Skuteczny tekst powinien zawierać maksymalne nasycenie słów kluczowych i jednocześnie być „strawny”, a wręcz interesujący dla „ludzkiego” odbiorcy. Dobrze, jeśli tekst spełnia rolę przewodnika po stronie: prowadzi użytkownika w strategiczne miejsca w serwisie.

Potrzebują Państwo pomocy przy tworzeniu treści na stronę? Zapraszamy do kontaktu.
content is the king
Linet
Dolnośląskie Centrum Biznesu
ul. Wagonowa 5-7
53-609 Wrocław